Czosnek to jedna z najbardziej znanych przypraw. Nie kobiety i mężczyźni jednak wiedzą, że poza charakterystycznym smakiem, posiada także kilka wartościowych właściwości, które pozytywnie wpływają na wspólny organizm. Garlic Caps With Extra Parsley to suplement zawierający koncentrat oleju czosnku i pietruszki, których składniki aktywne są skutecznie wykorzystywane w medycynie. Odpowiednia budowa kapsułki żelatynowej gwarantuje maksymalną skuteczność suplementu , a oprócz tego wyeliminowanie problemów związanych z jego charakterystycznym zapachem.

Czosnek – Garlic Caps Calivita

Jego korzystny wpływ na stan zdrowia znany jest od wielu wieków. Zawiera ponad 200 różnorakich substancji biologicznie działających, m.in. multiwitaminy, składniki mineralne, aminokwasy i enzymy. Długotrwałe przyjmowanie czosnku pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu całkowitego, obniża frakcję LDL, chroniąc w ten sposób wewnętrzne ściany naczyń krwionośnych przed złogami cholesterolu. Jego składniki aktywne znane są również z silnych właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Zasadniczą substancją czynną czosnku jest allicyna, charakteryzująca się mocnym działaniem antybiotycznym. Powstaje z alliny w trakcie miażdżenia ząbków czosnku. O roślinie tej można poczytać dosłownie w najstarszych zapiskach. Egipscy budowniczy piramid otrzymywali czosnek, cebulę , a oprócz tego rzodkiewkę, ażeby uniknąć chorób zakaźnych. Czosnek był także uwzględniany w diecie rzymskich żołnierzy.

Do niedawna wielu ludzi powstrzymywało się przed jego spożywaniem z powodu długo utrzymującego się charakterystycznego zapachu. Na szczęście, współczesne produkty najwyższej jakości, tj. Garlic Caps With Extra Parsley wykorzystują jego zalety bez konieczności zmagania się z nieprzyjemnym zapachem lub zgagą, które są wywołane czosnkiem spożywanym na surowo.