Suplement o przedłużonym działaniu uzupełniający codzienną dietę w zdrowe antyoksydanty: witaminę C, dziką różę, kompleks bioflawonoidów z cytrusów. Technologia przedłużonego funkcjonowania tabletki gwarantuje długotrwały i stały poziom czynnych składników w organizmie.

Witamina C posiada liczne korzystne właściwości. Bierze udział w syntezie kolagenu, wspierając funkcjonowanie tkanki łącznej występującej m.in. w skórze, ścięgnach, kościach, chrząstkach, ścianach naczyń krwionośnych. Wykazuje czynność antyoksydacyjne. Chroni DNA, białka, tłuszcze przed utlenianiem. Odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu układu immunologicznego i układu nerwowego. Uczestniczy w absorpcji żelaza niehemowego oraz dodatkowo wpływa na prawidłowy metabolizm energetyczny. Lepsze wchłanianie i wykorzystanie multiwitaminy C przez organizm zapewnia umieszczony w suplemencie kompleks bioflawonoidów cytrusowych. Bioflawonoidy posiadają także właściwości antyoksydacyjne. Wykazują także korzystny wpływ na strukturę naczyń krwionośnych.

Dzika róża – kolejny składnik preparatu – nadaje tabletkom nie tylko wspaniałego zapachu, ale jest jednym z najbardziej znanych i wykorzystywanych źródeł witaminy C w tradycyjnej medycynie.
Każdy z nas powinien zadbać o odpowiednią podaż multiwitaminy C. Zwiększone zapotrzebowanie na tę witaminę występuje m.in. u osób uprawiających sporty lub ciężko pracujących fizycznie, palących papierosy, mieszkańców dużych aglomeracji, ludzi narażonych na stres , a oprócz tego ludzi w podeszłym wieku.

C 300 Plus with Rose Hips and Bioflavonoids – to preparat o przedłużonym działaniu (Delayed Release Tablet Technology), co oznacza, że aktywne składniki produktu są uwalniane stopniowo z tabletki, zapewniając przez dłuższy okres czasu ich stały poziom w organizmie.